Archive - 2010

Tarih

Mayıs 12th

Filipinler'de öleceğini rüyasında gördü

Hayatını iman ve Kur'an hizmetine adayan Cevdet Baybara (33), Filipinler'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Öleceğine yönelik düyasında işaret alan Cevdet Baybara'nın naaşının, Cagayan De Oro şehrinde Dato Dağı'ndaki Sultan Ahmet Camii bahçesine defnedilmesi düşünülüyor.

Mardin'in saygın din adamlarından Cüneyt Baybara'nın 10 çocuğundan biri olan Cevdet Baybara, babasının teşvikiyle çocuk yaşta hafız oldu ve dini ilimlerde kendini geliştirdi. Aslında Baybara ailesinin tek hafızı o değildi. Yedisi kız, üçü erkek toplam on evladının onunu da hafız yaptı baba Baybara.

Böyle kutlu bir evde hayatının değişmez bir parçası olan Kur'an-ı Kerim'le büyüyen Cüneyt Baybara, yaşamını bu yola vakfetti. Yaklaşık 10 yıl Bediüzzaman Said Nursi'nin talebesi Mustafa Sungur'un yanında hizmetlerle iştigal eden Cevdet Baybara, Kur'an'ı öğretmek için sık sık Filipinler'e gidiyordu.

"ÖLÜRSE FİLİPİNLER'DE DEFNEDİLME VASİYETİNDE BULUNMUŞTU"

Mayıs 6th

Psikoloji ve Tasavvuf Açısından Rüyalar ve Yorumları

Rüya, tüm zamanların en ilgi çekici konularından birisidir. Bu makale rüyayı önce psikoloji açısından sonra da İslam Maneviyatı olan Tasavvuf açısından ele alıyor.

Ali Rıza Bayzan'ın makalesi

Nisan 7th

Rüyasında öleceğini gördü şehir içinde minibüs çarptı, öldü

Hasta olan babası Ali Osman Yağcı’nın tedavisi ile ilgilenmek amacıyla uzun yıllardır yaşadığı Avusturya’dan kısa süre önce kesin dönüş yapan Mikail Yağcı (47), önceki akşam yanında kuzeni ile birlikte misafir olarak kaldığı kardeşinin evine dönerken, şehir içinde minibüs çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Mikail Yağcı, önceki akşam yanında kuzeni Hayati Yağcı ile birlikte, Mimar Sinan İlköğretim okulu önünde caddeyi karşıdan karşıya geçmek istedi. Şafak Mehmet Gürsoy yönetimindeki 41 NK 086 plakalı şehir içi halk otobüsü Mikail Yağcı’ya çarptı. Ağır yaralı olarak Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mikail yağcı kurtarılamadı. Aynı kazada hafif yaralanan kuzeni Hayati Yağcı, “Minibüs hem çok hızlıydı, hem şehir içinde hatalı sollama yapmıştı. Şehir içinde böyle bir kaza inanılır gibi değil” dedi.

Miail Yağcı’nın iki gün önce rüyasında bir kaza sonucu öldüğünü gördüğünü yakınlarına anlattığı öğrenildi. Mikail Yağcı’nın cenazesi, bugün Keken’de toprağa verilecek.

Son yorumlar

Anket

Ne kadar sıklıkla rüyalarınızın tabirini bakıyorsunuz: